تبلیغات
IR680630201903310391767001 آینده به شما نزدیک است - رایانه خود را همانند یک حرفه‌ای راه‌اندازی مجدد کنید
ترفندستان ● مرجع اخبار و اطلاعات کامپیوتری ، اینترنت ، موبایل و آنچه شما بخواهید
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395
نویسنده : Mohsen Jamshidi Zarmehri

همه ما با چگونگی راه اندازی مجدد رایانه ها از منو استارت آشنایی داریم اما این فقط نوک کوه یخ محسوب می شود. روش های بسیار دیگری برای راه اندازی مجدد رایانه وجود دارند که برخی از آنها راحتی و کنترل بیشتر را به کاربر ارائه می کنند.

 

رجیستری ویندوز, جستجو ویندوز

 

رایانه خود را همانند یک حرفه‌ای راه‌اندازی مجدد کنید
شما می توانید یک دوره زمانی مشخص را برای راه اندازی مجدد دستگاه خود مشخص کنید و حتی می توانید انجام روزانه این کار در زمانی مشخص را تنظیم کنید. راه اندازی مجدد رایانه راه حلی برای بسیاری از مشکلات رایانه ها است و از این رو کاربرد بسیاری دارد. در ادامه چند ترفند به منظور راه اندازی مجدد رایانه همانند یک فرد حرفه ای را ارائه می کنیم.

 

استفاده از یک میانبر
شما می توانید رایانه خود را از منو استارت ریستارت کنید اما اجازه دهید یک گام فراتر رفته و تعداد کلیک ها برای انجام این کار را با ساختن یک میانبر (Shortcut) کاهش دهیم. ابتدا روی دسکتاپ راست کلیک کرده و آدرس New > Shortcut را دنبال کنید. در پنجره باز شده دستور shutdown.exe -r -t 00 -f را وارد کنید.

 

این دستور به سیستم می گوید راه اندازی مجدد (-r)، بلافاصله، بون هیچ گونه تاخیر (t 00) را انجام دهد و همچنین بدون پرسش از کاربر تمامی برنامه ها بسته شوند.

 

شبکه محلی, آموزش کامپیوتر

 

روی Next کلیک کرده، نامی برای میانبر خود انتخاب کنید و سپس روی Finish کلیک کنید. آیکون راه اندازی مجدد شما آماده استفاده است اما اگر دوست دارید از ظاهر زیباتری برخوردار باشد روی آیکون راست کلیک کرده، بخش Properties را انتخاب کرده، وارد زبانه Shortcut شوید و روی Change Icon... کلیک کنید. در پنجره باز شده می توانید از میان آیکون های پیش فرض ویندوز یا مرورگر رایانه خود یکی را انتخاب کنید.

 

به خاطر داشته باشید نیازی نیست این میانبر را تنها روی دسکتاپ خود قرار دهید و می توانید آن را به نوار وظیفه (Taskbar) یا نوار راه اندازی سریع (Quick Launch Bar) نیز اضافه کنید و به سرعت و تنها با یک کلیک رایانه خود راه اندازی مجدد کنید.

 

مستقیم به بایوس
برای دسترسی به بایوس باید رایانه خود را راه اندازی مجدد کرده و سپس یک کلید (به طور معمول F2 یا Delete) را فشار دهید تا منو بایوس باز شود. در ویندوز 8 این فرآیند ساده‌تر شده است و به کاربر اجازه داده می شود به صورت مستقیم به بایوس دسترسی داشته باشد. با توجه به روند افزایشی محبوبیت دیسک های حالت جامد (SSD) که از سرعت بالایی برخوردار هستند راه اندازی رایانه بسیار سریع صورت می گیرد و مدت زمان بسیار محدودی برای دسترسی به بایوس در رایانه هایی که از این نوع دیسک استفاده می کنند، وجود دارد.

 

ترفندهای کامپیوتری , ریستارت کردن

 

برای دسترسی مستقیم به بایوس دکمه های Ctrl + L را نگه دارید تا منو تنظیمات باز شود و سپس روی Power کلیک کنید. هنگامی که قصد کلیک روی Restart را دارید باید دکمه Shift را نیز نگه دارید تا با راه اندازی مجدد رایانه به صورت مستقیم وارد بایوس شوید.

 

استفاده از زمانبندی وظیفه
برای راه اندازی مجدد رایانه خود در زمان های خاص می توانید از زمانبندی وظیفه (Task Schedular) استفاده کنید. نخست، در بخش جستجو ویندوز Task Schedular را وارد کرده و نتیجه مرتبط را انتخاب کنید. سپس گزینه Creat Task... را از کادر سمت راست انتخاب کرده تا یک پنجره جدید باز شود. دوم، یک نام برای وظیفه خود انتخاب کرده و سپس Run with the highest privileges را تیک بزنید. اکنون وارد زبانه Triggers شده و روی New... کلیک کنید. زمانبدنی راه اندازی مجدد رایانه خود را انتخاب کرده و اگر قصد دارید مواردی مانند زمان انقضا این وظیفه را انتخاب کنید از بخش Advanced Settings استفاده کنید. سپس روی OK کلیک کنید.

 

اکنون به زبانه Actions وارد شده و روی New... کلیک کنید. در بخش Program/script دستور shutdown.exe و در بخش Add arguments (optional) دستور /r /f را وارد کرده و سپس روی OK کلیک کنید.

 

رجیستری ویندوز, جستجو ویندوز

 

در نهایت، وارد زبانه Conditions شده و در این بخش می توانید چگونگی انجام وظیفه بسته به وضعیت idle، power و network رایانه خود را انتخاب کنید. پس از انجام تنظیمات لازم روی OK کلیک کنید تا وظیفه شما ایجاد شود و اکنون رایانه شما بر اساس مشخصات تنظیم شده به صورت خودکار راه اندازی مجدد خواهد شد.

 

راه اندازی مجدد از راه دور
اگر دارای یک شبکه محلی از رایانه ها هستید ممکن است قصد داشته باشید برخی دستگاه هارا از راه دور راه اندازی مجدد کنید. نخست، شما نیازمند فعال سازی این قابلیت در هر رایانه موجود در شبکه خود خواهید بود. برای انجام این کار در بخش جستجو ویندوز Services را وارد کرده و نتیجه مرتبط را انتخاب کنید.

 

در پنجره ای که باز می شود و در فهرست اصلی Remote Registery را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. به طور پیش فرض، بخش Startup type روی Manual تنظیم شده است اما باید آن را تغییر داده و روی Automatic قرار دهید. روی OK کلیک کنید.

 

رجیستری ویندوز, جستجو ویندوز

 

اکنون در بخش جستجوی ویندوز Allow a program through Windows Firewall را وارد کرده و نتیجه مرتبط را انتخاب کنید تا امکان دسترسی به برنامه ها و ویژگی هایی که باید از طریق دیوارآتش ارتباط برقرار کنند را داشته باشید. در صورت نیاز روی Change Settings کلیک کرده و گزینه Windows Management Instrumentation (WMI) را تیک بزنید، بخش private network آن را نیز تیک زده و سپس روی OK کلیک کنید.

 

برای تکمیل این فرآیند در بخش جستجو ویندوز دستور cmd را وارد کرده و نتیجه مرتبط را انتخاب کنید. در خط فرمان دستور shutdown /i را وارد کنید و اینتر بزنید تا رابط کاربری گرافیکی برای راه اندازی مجدد از راه دور نمایش داده شود. روی Add... کلیک کنید و نام رایانه هایی که قصد دارید راه اندازی مجدد روی آنها صورت بگیرد را وارد کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

 

رجیستری ویندوز, جستجو ویندوز

 

در نهایت، گزینه های دیگر در رابط کاربری را بر اساس آن چه مد نظر دارید تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید پیامی را وارد کرده تا هنگام اجرای راه اندازی مجدد به رایانه های دیگر هشدار دهد. پس از انجام تمامی تنظیمات روی OK کلیک کنید.

 

پیش از انجام این فرآیند اطمینان حاصل کنید که دسترسی Administrator به تمامی سیستم ها دارید زیرا در غیر این صورت عملیات به دلیل مجوزهای نامناسب اجرایی نخواهد شد.

 

خط فرمان
استفاده از خط فرمان روشی فوق العاده برای راه اندازی مجدد رایانه محسوب می شود. در بخش جستجوی ویندوز دستور cmd را وارد کرده و نتیجه مرتبط را انتخاب کنید. دستور shutdown را وارد کرده و اینتر بزنید تا فهرستی از تمامی فرمان ها که می تواند استفاده کنید نمایش داده شوند.

 

به عنوان مثال، اگر قصد دارید رایانه خود را با تاخیر 30 ثانیه ای راه اندازی مجدد کنید می توانید دستور shutdown /r /f /t 30 را تایپ کنید و اینتر را بزنید. این دستور برای این دوره فعلی فعال خواهد بود. به عنوان مثال اگر تاخیر 100 ثانیه ای برای راه اندازی مجدد رایانه انتخاب کنید و سپس به صورت دستی قبل از این زمان راه اندازی مجدد را انجام دهید، آن دستور حذف خواهد شد.

 

اگر به دنبال روشی ساده برای راه اندازی مجدد رایانه هستید خط فرمان چندان سودمند نیست اما روشی فوق العاده برای ترکیب پارامترهای مختلف محسوب می شود.

 

برنامه های شخص سوم

 

رجیستری ویندوز, جستجو ویندوز

 

اگر با ترفندهایی که در بالا به آنها اشاره شد راحت نیستید، می توانید از برنامه های شخص سوم برای دستیابی به نتایجی مشابه استفاده کنید. یکی از بهترین گزینه برنامه iReboot است که در نوار وظیفه قرار گرفته و امکان راه اندازی مجدد به سادگی را فراهم می کند. برنامه های دیگر مانند Shutdown Timer و Sleep Timer نیز گزینه های مناسبی هستند. با این وجود، فراگیری روش هایی که پیش‌تر به آنها اشاره شد نسبت به برنامه های شخص سوم ارزشمندتر است زیرا کارکردهای آنها از طریق خود سیستم عامل قابل دسترسی هستند.
موضوعات مرتبط: ویندوز 10 , آموزش , کامپیوتر , لپ تاب , اینترنت , ویندوز 7 , ویندوز xp ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Jerald سه شنبه 29 مرداد 1398 09:56 ب.ظ
Terrific work! This is the type of info that are meant to be shared around the internet.
Shame on Google for no longer positioning this put up upper!
Come on over and visit my web site . Thanks =)
https://forum.teamspeak.com سه شنبه 29 مرداد 1398 08:19 ب.ظ
Yay google is my king helped me to find this outstanding internet site!
Hemorrhoids Pain Relief سه شنبه 29 مرداد 1398 12:54 ب.ظ
I want to to thank you for this good read!!
I absolutely loved every little bit of it. I have
got you saved as a favorite to look at new stuff you post…
minecraft games دوشنبه 28 مرداد 1398 08:10 ق.ظ
Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb
blog!
https://www.sandiegoreader.com/users/prepferdy5 یکشنبه 27 مرداد 1398 03:19 ب.ظ
I believe you have mentioned some very interesting points, thank you for the
post.
www.diigo.com شنبه 26 مرداد 1398 10:22 ب.ظ
Right now it looks like Wordpress is the preferred blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your blog?
Zoe جمعه 25 مرداد 1398 03:13 ب.ظ
I don't normally comment but I gotta state regards for the post on this
special one :D.
www.authorstream.com جمعه 25 مرداد 1398 03:06 ب.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this article and also the rest of
the website is really good.
How to Prevent Hemorrhoids جمعه 25 مرداد 1398 12:39 ب.ظ
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from
somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make
my blog jump out. Please let me know where you got your
design. With thanks
https://www.scoop.it/topic/graphic-design-by-maverick-10 پنجشنبه 24 مرداد 1398 08:36 ب.ظ
I cherished as much as you will receive performed right here.

The caricature is attractive, your authored material stylish.
nevertheless, you command get bought an edginess over that you
want be handing over the following. sick without a doubt come further previously once more as precisely the same nearly a lot often inside of
case you defend this increase.
www.openstreetmap.org پنجشنبه 24 مرداد 1398 09:16 ق.ظ
Keep up the superb piece of work, I read few posts on this web
site and I conceive that your web site is rattling interesting and holds sets of
good information.
framagit.org چهارشنبه 23 مرداد 1398 08:11 ب.ظ
I don't commonly comment but I gotta say regards for the
post on this perfect one :D.
www.authorstream.com چهارشنبه 23 مرداد 1398 05:30 ب.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this write-up and also the rest
of the site is very good.
https://www.play.fm/ سه شنبه 22 مرداد 1398 08:10 ب.ظ
Hello mates, pleasant piece of writing and pleasant urging commented here, I
am in fact enjoying by these.
https://buddypress.org/ سه شنبه 22 مرداد 1398 07:52 ب.ظ
Hi there very cool blog!! Guy .. Excellent ..
Amazing .. I'll bookmark your site and take the feeds also?
I am happy to find numerous helpful info right here in the submit, we'd like
develop extra strategies in this regard, thank you
for sharing. . . . . .
https://www.question2answer.org/qa/user/exiguous2 سه شنبه 22 مرداد 1398 07:02 ق.ظ
Yay google is my world beater aided me to find this great web site!
Shana دوشنبه 21 مرداد 1398 08:32 ب.ظ
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article plus the rest of the
website is also very good.
public.tableau.com دوشنبه 21 مرداد 1398 08:06 ب.ظ
Keep up the great work, I read few content on this web site and I believe that your site is really interesting and
has bands of excellent info.
www.apsense.com دوشنبه 21 مرداد 1398 06:52 ق.ظ
I think that what you posted made a lot of sense. However, think about this, what if you wrote a catchier post title?
I am not suggesting your information isn't solid., but
what if you added a title that makes people want more? I mean آینده به شما نزدیک است -
رایانه خود را همانند یک حرفه‌ای راه‌اندازی مجدد کنید
is kinda vanilla. You might glance at Yahoo's home page and see how they create article headlines to grab people interested.
You might add a related video or a pic or two to get
readers interested about everything've got to say. In my opinion, it would
make your blog a little bit more interesting.
issuu.com دوشنبه 21 مرداد 1398 05:27 ق.ظ
Hello friends, nice piece of writing and nice urging
commented here, I am truly enjoying by these.
Justin یکشنبه 20 مرداد 1398 04:36 ب.ظ
Keep up the superb work, I read few blog posts on this website
and I conceive that your site is real interesting and contains circles
of great info.
www.edocr.com یکشنبه 20 مرداد 1398 04:00 ب.ظ
I conceive you have mentioned some very interesting points,
appreciate it for the post.
How to Treat Hemorrhoids یکشنبه 20 مرداد 1398 03:16 ق.ظ
It is actually a nice and useful piece of information. I am glad that you just shared this helpful info
with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.
www.diigo.com شنبه 19 مرداد 1398 02:42 ق.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.

I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post.
I will certainly comeback.
www.instructables.com جمعه 18 مرداد 1398 11:16 ب.ظ
You are my inhalation, I own few blogs and very sporadically run out from post :
).
breast enhancement pills جمعه 18 مرداد 1398 07:47 ب.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is a very
well written article. I'll be sure to bookmark it and come
back to read more of your useful information. Thanks for the post.
I will definitely return.
Cure Hemorrhoids Naturally جمعه 18 مرداد 1398 06:10 ب.ظ
This article will assist the internet viewers
for setting up new weblog or even a blog from start to end.
www.sandiegoreader.com جمعه 18 مرداد 1398 04:01 ب.ظ
As I site possessor I believe the content matter here is rattling
excellent , appreciate it for your hard work.
You should keep it up forever! Best of luck.
https://500px.com/limilecarvg1977 جمعه 18 مرداد 1398 02:38 ب.ظ
I think everything posted made a ton of sense. However, what about this?
suppose you added a little information? I ain't suggesting
your information is not solid., but what if you added a post
title that grabbed people's attention? I mean آینده به شما
نزدیک است - رایانه خود را همانند یک حرفه‌ای راه‌اندازی مجدد کنید is a little plain. You
could look at Yahoo's front page and watch how they create article titles to get people interested.
You might add a video or a related picture or two to grab readers
interested about what you've written. In my opinion, it could make your posts a little livelier.
metode povećanja penisa جمعه 18 مرداد 1398 01:02 ب.ظ
Hey very interesting blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
   
ابزار اینستا گرام
ابزار تلگرام

progress: